Aktualności

Fakieł Nowy Urengoj – Cucine Lube Civitanova 0:3, relacja pomeczowa

To było błyskawiczne otwarcie ostatniego dnia fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata w Płocku. Drużyna Cucine Lube Civitanova w trzech krótkich setach rozprawiła się z Fakiełem Nowy Urengoj.

  • Obie drużyny były dotąd niepokonane
  • Zdecydowana przewaga wicemistrzów Włoch w każdym z setów
  • Pierwsze miejsce w grupie A dla Cucine Lube, drugie dla Fakieła

Po dniu przerwy w grupie A do rozstrzygnięcia pozostała kwestia pierwszego i trzeciego miejsca w grupie. Już po wtorkowych spotkaniach wiadome było, że Cucine Lube Civitanova i Fakieł Nowy Urengoj zagrają w Częstochowie o medale Klubowych Mistrzostw Świata.

Choć zespół trenera Giampaolo Medeiego w premierowej odsłonie oddał przeciwnikom aż osiem punktów po własnych błędach, wysoko – bo aż do 17 – wygrał tę część gry. Siatkarze z Serie A szybko przytemperowali zamiary Artura Udrysa na prawym skrzydle blokiem. Dzieła zniszczenia dopełnił Osmany Juantorena kończąc 5 z 6 ataków.

Druga partia rozpoczęła się od stanu 8:6 dla Fakieła, zakończyła niemal tak samo jak pierwsza. Włosi usiłowali wyłączyć z gry Jegora Kliukę posyłając w niego całą masę mocnych zagrywek i ten plan się zdecydowanie powiódł. Imponujące rzeczy pod siatką – zarówno w ataku, jak i bloku – wyprawiał Robertlandy Simon. Efekt? Wygrana 25:18.

Na trzeciego seta trener rosyjskiej drużyny Camillo Placi postanowił wymienić całą szóstkę graczy, lecz i to nie pomogło. Także jego vis-a-vis od połowy trzeciej partii pozwolił pograć siatkarzom, którzy dotąd większość turnieju oglądali z perspektywy prostokątu dla rezerwowych. Nie zmieniło to jednak w żaden sposób przebiegu meczu. Tę część gry również pewnie wygrało Lube i przypieczętowało pierwsze miejsce w grupie A.

GRUPA A – PŁOCK

FAKIEŁ NOWY URENGOJ (ROSJA) – CUCINE LUBE CIVITANOVA (WŁOCHY) 0:3 (17:25, 18:25, 19:25)

FAKIEŁ: Kołodinski, Kliuka (4), Ananiew (1), Udrys (8), Wołkow (6), Jakowlew (3), E. Shoji (libero) oraz Rukawisznikow, Kolenkowski (1), Bogdan (5), Szenkel (5), Getman (1), Kimerow (2), Pietruszow (libero).

LUBE: Bruno, Juantorena (14), Stanković (7), Sokołow (9), Leal (11), Simón (11), Balaso (libero) oraz Massari (1), D’Hulst, Cantagnali, Sander (1), Cester.

Sędziowali: Mario Bernaola Sanchez (Hiszpania) i Rogerio Espicalsky (Brazylia). Widzów: 1547

Dodaj komentarz

Facebook