Aktualności

Juantorena: najpierw MVP Klubowych MŚ, teraz nagroda w lidze włoskiej

Najlepszy siatkarz globu? Osmany Juantorena dowodzi – zdobywając kolejne indywidualne nagrody – że należy do ścisłej, światowej czołówki. Po grudniowym wyróżnieniu w Krakowie, przyszedł czas na prestiżowy tytuł „La Gazzetty dello Sport”.

  • Jest piątym zawodnikiem, który wywalczył nagrodę „Gazzetty” drugi raz z rzędu
  • „Nie byłoby tej nagrody bez całego zespołu – siatkarzy, jak i całego sztabu”
  • To była wyrównana walka, wyprzedził Aleksandara Atanasijevicia o zaledwie jeden punkt

Osmany Juantorena zwyciężył w prestiżowej klasyfikacji prowadzonej przez jedną z największych gazet na świecie – „La Gazzetta dello Sport”. Nagroda „Trofeo Gazzetta” jest przyznawana od 1973 roku dla najlepszego siatkarza występującego w lidze włoskiej. Tradycję rozpoczął legendarny dziennikarz – Carlo Giobbi.

Dziennikarze „Gazzetty” przez cały sezon zasadniczy ligi włoskiej wyróżniają (skala od 6 do 1 pkt.) najlepszych zawodników w każdym z rozegranych meczów. Juantorena w sezonie 2017/18 – w 26 spotkaniach – zebrał 101 punktów. O jedno „oczko” wyprzedził Aleksandara Atanasijevicia.

– Jestem szczęśliwy – przyznał Juantorena. – Nie byłoby tej nagrody bez całego zespołu – siatkarzy, jak i całego sztabu. Chciałbym im wszystkim podziękować.

To już drugie wyróżnienie „Trofeo Gazzetta” z rzędu dla Juantoreny. Tym samym ten zawodnik znalazł się w gronie pięciu zawodników, którzy mają na koncie taką passę. Jedynie Dimitar Karow (w latach 1974-76) wygrywał ten ranking trzykrotnie. Czy Juantorena za rok wyrówna rekord słynnego Bułgara?

Dla Juantoreny to kolejny sukces w tym sezonie. Przypomnijmy, że w grudniu 2017 został wybrany najbardziej wartościowym (MVP) zawodnikiem Klubowych Mistrzostw Świata, które zostały rozegrane w Polsce.

Facebook