Aktualności

Khatam Ardakan – Asseco Resovia 0:3, relacja pomeczowa

Asseco Resovia Rzeszów awansowała do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. O ile rywale z Iranu walczyli przez dwa sety, o tyle w ostatniej odsłonie całkowicie opadli z sił. 25:11 – taki wynik, to siatkarski nokaut.

  • Thibault Rossard wziął odpowiedzialność za wynik na swoje barki
  • „Koncentracja, koncentracja, koncentracja” – powtarzali, jak mantrę, siatkarze Resovii
  • W III secie z Irańczyków szybko zeszło powietrze

– Musimy utrzymać koncentrację – apelował po poniedziałkowym zwycięstwie nad Sadą Cruzeiro, przyjmujący Asseco Resovii, Mateusz Mika. Mistrz świata z 2014 roku miał na myśli przede wszystkim to, aby nie zlekceważyć zawodników z Iranu. Khatam Ardakan nieprzypadkowo jest określany najsłabszą ekipą turnieju, który po raz drugi gości w Polsce.

Po wygranej Trentino nad Sadą było pewne, że zwycięstwo nad Khatamem Ardakan da rzeszowianom pewny awans do fazy półfinałowe Klubowych MŚ (1-2.12. w Częstochowie). Podopieczni Gheorghe Cretu nie zmarnowali takiej okazji. Nie bez problemów, ale jednak dość pewnie, pokonali mistrza Azji – 3:0.

W pierwszych dwóch setach goście próbowali wyrównanej walki. I gdzieś do stanu 18:18 nawet im się to udawało. Resovia nie grała na najwyższym poziomie, popełniała błędy, więc Irańczycy – głównie dzięki Karkhanehowi (9 pkt. w II setach) – toczyli całkiem przyzwoity bój. Resovia ma jednak będącego w doskonałej dyspozycji Rossarda, który w decydujących momentach brał odpowiedzialność na swoje barki. I nie miał problemów ze zdobywaniem kolejnych punktów. Bez wątpienia najlepszy siatkarz na boisku był autorem sukcesu rzeszowian w dwóch pierwszych partiach.

III seta Irańczycy już odpuścili. Zeszło z nich powietrze, nie widzieli możliwości odrobienia strat, więc jakość ich gry spadła do minimum. A rzeszowianiom nie trzeba było dwa razy powtarzać, że warto rywala po prostu dobić. 25:11. Nokaut! W czwartek Resovia zagra z Trentino Volley o pierwsze miejsce w grupie B. Początek o godzinie 17:30.

GRUPA B – RZESZÓW
KHATAM ARDAKAN (IRAN) – ASSECO RESOVIA RZESZÓW (POLSKA) 0:3 (21:25, 21:25, 11:25)
ARDAKAN: Senobar (2 pkt.), Valaei (6), Gholami (3), Karkhaneh (9), Tabari (0), Taher Vadi (3), Nazari Afshar (libero) oraz Molahajiloo (4), Jahandideh (1), Einisamarein (0). Trener Mohammad REZA.
RESOVIA: K. Shoji (2 pkt.), Schulz (13), Rossard (19), Mika (6), Możdżonek (7), Smith (10), Perry (libero). Trener Gheorghe CRETU.
Sędziowali: Nasr Shaaban (Egipt) i Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna). Widzów 2759.

Dodaj komentarz

Facebook