Aktualności

Khatam Ardakan – Sada Cruzeiro 0:3, relacja pomeczowa

Mistrz Azji tylko w jednym secie nawiązał wyrównaną walkę z rozczarowanymi brakiem awansu do fazy półfinałowej siatkarzami Sady Cruzeiro. – Zawiedliśmy – tak trener Brazylijczyków skomentował postawę swojego zespołu podczas Klubowych MŚ.

  • I i III set to nokaut. Sada nie miała litości
  • „Czuję rozczarowanie, zawiedliśmy”
  • To był mecz na otarcie łez, oba zespoły odpadły z turnieju

Marcelo Mendez po pierwszych dwóch porażkach klubowego mundialu nie owijał w bawełnę. – Ten turniej miał dla nas inaczej wyglądać – przyznał szkoleniowiec Sady. – Czuję rozczarowanie, zawiedliśmy.

Rzeczywiście, zespół, który ma na swoim koncie aż 5 medali KMŚ (w tym trzy złote) liczył na coś więcej. Na pewno na awans z grupy i walkę o kolejny medal. Porażki z Asseco Resovią oraz Trentino Volley brutalnie jednak zweryfikowały aktualną formę ekipy z Ameryki Południowej. Ostatni mecz – z Khatamem Ardakanem – był okazją do rehabilitacji w oczach kibiców.

Udało się. W I secie Brazylijczycy nie dali sobie narzucić stylu gry Irańczyków i dość szybko rozprawili się z rywalem. Podobnie było w III odsłonie, w której zawodnicy Mendeza wręcz ośmieszyli Khatam. Wygrana różnicą 9 punktów nie zdarza się często na tak wysokim poziomie. Siatkarze z Iranu byli słabsi w każdym elemencie gry.

Irańczycy podjęli walkę jedynie w II secie. Rzeczywiście, tutaj zagrali na 110% swoich umiejętności i o mały włos, a wyrwaliby tego seta utytułowanemu przeciwnikowi. Jednak Sada z niejednego pieca już chleb jadła i w odpowiednim momencie „wrzuciła piąty bieg”. – Mamy jeszcze zbyt mało doświadczenia – ocenił już po meczu szkoleniowiec Khatamu.

Oba zespoły wracają do domu, odpadły w fazie grupowej KMŚ.

GRUPA B – RZESZÓW
KHATAM ARDAKAN (IRAN) – SADA CRUZEIRO (BRAZYLIA) 0:3 (16:25, 25:27, 16:25)
ARDAKAN: Senobar (6 pkt.), Molahajiloo (1), Gholami (1), Karkhaneh (8), Jahandideh (5), Taher Vadi (1), Nazari Afshar (libero) oraz Valaei (11), Todeshkchoo (0), Einisamarein (0). Trener Mohammad REZA.
SADA: Luan (16 pkt.), Sandro (3), Le Roux (10), Rodrigo (6), Isac (12), Filipe (9), Serginho i Lucas (obaj libero) oraz Evandro (0), Fernando (0), Araujo (0), Eder (0), Leonardo (0). Trener Marcelo MENDEZ.
Sędziowali: Hernan Gonzalo Casamiquela (Argentyna) i Wojciech Maroszek. Widzów 1148.

Dodaj komentarz

Facebook