Aktualności

Łódź - gospodarz Klubowych Mistrzostw Świata w Siatkówce

Łódź Miasto Gospodarz z oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata

INFORMACJA PRASOWA

Łodź, 30 listopada 2017 roku

Łódź Miasto Gospodarz z oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata

Miasto Łódź otrzymało oficjalną nominację Miasta Gospodarza FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Podczas dzisiejszej (30.11) konferencji prasowej na ręce Hanny Zdanowskej, Prezydent Miasta Łodzi nominację przekazał Tomasz Cieślik, Prezes firmy Professional Sports Events, organizatora turnieju. W trakcie spotkania zaprezentowano również oficjalne logo Miasta Gospodarza Łodzi.

Łódź – obok Opola i Krakowa – jest Miastem Gospodarzem FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2017. Turniej jest organizowany od 1989 roku, a w grudniu po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Są to jedne z najbardziej prestiżowych rozgrywek w światowej siatkówce.

Łódź lubi siatkówkę, a siatkówka Łódź, bo od dwóch dekad organizujemy najważniejsze światowe imprezy z udziałem zarówno reprezentacji Polski, jak i Skry Bełchatów – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi. – Kibice przyjeżdżają do nas na mecze, bo teraz zewsząd do nas blisko. Dlatego liczę, że trybuny zapełnią się nie tylko fanami siatkówki z Łodzi i Bełchatowa, ale całej Polski. Zapraszam wszystkich, bo oprócz emocji sportowych mamy także fajne miejsca na spędzenie czasu i nie tylko na ulicy Piotrkowskiej. Przyjedźcie i zobaczycie jak Łódź się zmienia – dodaje.

Łodź to nie tylko miasto ze wspaniałą historią i kulturą, ale również miejce o bogatych tradycjach siatkarskich, m.in. Ligi Mistrzów. Dlatego bardzo cieszymy się, że Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się w Atlas Arenie, dobrze znanej fanom siatkówki. Mogę zapewnić, że czeka ich wspaniałe widowisko, które będzie wielkim świętem siatkówki – mówi Tomasz Cieślik, Prezes Professional Sports Events, organizatora turnieju.

W czasie turnieju Łódź jako gospodarz będzie posługiwała się oficjalnym logo Klubowych Mistrzostw Świata. Logo przedstawia dworzec kolejowy Łódź Fabryczna oddany do użytku po remoncie w grudniu 2016 roku. Jest to zarazem wizytówka miasta, jedna z atrakcji turystycznych, a także symbol zmian i rewitalizacji miasta. Nowa stacja jest najnowocześniejszym podziemnym dworcem w Polsce, który połączy Łódź szybkimi pociągami z największymi miastami kraju i Europy. Dworzec Łódź Fabryczna jest jednym z głównych elementów Nowego Centrum Łodzi, które obejmie obszar 100 hektarów w samym centrum miasta.

Sześć meczów fazy grupowej (grupa B) Klubowych Mistrzostw Świata zostanie rozegranych w Atlas Arenie w dniach 12-14 grudnia. Rywalizować w niej będą najlepsze kluby siatkarskie świata, w tym PGE Skra Bełchatów. Rywalami polskiej drużyny będą Zenit Kazań (Rosja, zwycięzca Ligi Mistrzów), Personal Bolivar (Argentyna, mistrz kraju – zakwalifikowany na podstawie rankingu FIVB najmocniejszych krajów z 31 grudnia 2016 r.) oraz Shanghai Volleyball Club (Chiny, „dzika karta”). Swój pierwszy mecz PGE Skra Bełchatów rozegra 12 grudnia o godzinie 20:30. Zmierzą się w nim z chińskim Shanghai Volleyball Club. Wszystkie mecze fazy grupowej PGE Skra Bełchatów rozpoczną się o godzinie 20:30.

–  Cieszymy się, że po pięciu latach ponownie zagramy w Klubowych Mistrzostwach Świata, a jednym z miast gospodarzy będzie Łódź. Podczas naszych trzech ostatnich startów – jeszcze w Katarze, nie mogliśmy liczyć na doping naszych kibiców. Teraz to się zmieni. Dzięki m.in. powstałemu dworcowi Łódź Fabryczna, nasi fani nie tylko z Bełchatowa, ale i z całej Polski, mają udogodniony dojazd do stolicy województwa. Chcielibyśmy, aby pojawili się na trybunach Atlas Areny i byli naszym dodatkowym zawodnikiem. Od strony sportowej to dla nas szansa na kolejną zdobycz. Pierwsze trofeum – Superpuchar Polski już wygraliśmy, teraz będziemy chcieli zdobyć medal Klubowych Mistrzostw Świata. Wierzę, że udana faza grupowa w Łodzi przybliży nas do tego celu – mówi Mariusz Wlazły, atakujący PGE Skra Bełchatów.

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) oraz w Łodzi (Atlas Arena) między 12 a 14 grudnia. Dwie najmocniejsze drużyny z każdej z grup awansują do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena).

 

Więcej informacji na temat Klubowych Mistrzostw Świata znajduje się na stronie www.kmspolska.pl oraz w kanałach KMŚ w mediach społecznościowych: Facebook: https://www.facebook.com/KMSPolska/ i Twitter: twitter.com/KmsPolska

Więcej informacji:

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, czyli rozgrywki FIVB Volleyball Men’s Club World Championship, odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Łodzi (Atlas Arena) i Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) między 12 a 14 grudnia. Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskają awans do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena). Bilety w cenie od 29 zł (1 bilet dotyczy 2 meczów danego dnia) można kupić na stronie https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/

Oficjalne kanały KMŚ:

https://www.kmspolska.pl

Facebook:https://www.facebook.com/KMSPolska/

Twitter: twitter.com/KmsPolska

YouTube: youtube.com/kmspolska

Kontakt dla mediów:

Magdalena Mareczko-Diuwe, +48 604 566 066, +48 22 633 06 78, m.mareczko@goodflow.pl

Agnieszka Kropiwiec, +48 502 078 195, +48 22 633 06 78, a.kropiwiec@goodflow.pl

Dodaj komentarz

Facebook