Aktualności

Łukasz Żygadło: prawdopodobnie nie zagram podczas Klubowych MŚ

– Krótka, bo trzyletnia, historia Sarmayehu zakończyła się rozwiązaniem klubu. Szkoda, bo chciałem mój okres gry w Iranie podsumować udziałem jesienią 2018 w klubowym mundialu, przed polską publicznością – przyznał na antenie Polsatu Sport polski rozgrywający.

  • Trzykrotnego mistrza Iranu najprawdopodobniej już nie zobaczymy na międzynarodowej arenie
  • Celem Sarmayehu był triumf w KMŚ. Żygadło: „Myślałem, że to błąd w tłumaczeniu”
  • 39-letni rozgrywający szuka nowego klubu, raczej nie będzie grał w Polsce

Kiedy w połowie marca siatkarze Sarmayehu Bank VC Teheran wywalczyli po raz trzeci z rzędu mistrzostwo Iranu, wydawało się, że wkrótce zdobędą tytuł Klubowego Mistrza Azji (jak w 2016 i 2017 r.) i dzięki temu jesienią 2018 przyjadą do Polski, aby rywalizować podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Najprawdopodobniej będzie to niemożliwe. Sarmayeh Bank zostanie… rozwiązany.

– Smuci mnie tak krótka historia klubu, bo po trzech mistrzostwach Iranu Sarmayeh zostanie rozwiązany – przyznał przed kamerą Polsatu Sport, Łukasz Żygadło. – Nasze miejsce w mistrzostwach azjatyckich, a potem naturalnie w KMŚ zajmie inna drużyna.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Sarmayeh rywalizował w opolskiej hali, gdzie walczył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, Sadą Cruzeiro oraz Cucine Lube Civitanova. Irańczycy prowadzeni przez Żygadłę przegrali trzy spotkania, ale pokazali się z całkiem dobrej strony (przegrali z mistrzem Polski zaledwie 2:3).

Szefowie Sarmayehu tworząc klub myśleli o wywalczeniu KMŚ. Chcieli to osiągnąć błyskawicznie. Powiedział o tym Żygadło. – Myślałem, że to był błąd w tłumaczeniu, ale nie. Okazało się, że naszym celem było wygranie Klubowych Mistrzostw Świata. Cel raczej mało realny.

– Miałem taką ideę, aby trzyletnią przygodę z irańskim klubem jakby zamknąć występem podczas KMŚ 2018 w Polsce. Niestety, to będzie niemożliwe, szkoda – zakończył Żygadło.

Zaznaczmy, że Klubowe Mistrzostwa Azji odbędą się na przełomie lipca i sierpnia (30.07.-6.08.) 2018 w Naypyidaw (stolica Mjanmy). To tam poznamy zespół, który zaprezentuje się polskiej publiczności podczas jesiennych Klubowych MŚ.

Facebook