Aktualności

Matthew Anderson znów zagra w KMŚ. Przedłużył kontrakt z Zenitem

Przyjmujący aktualnego Klubowego Mistrza Świata – Zenitu Kazań – przedłużył swoją umowę o kolejny rok. A to oznacza, że amerykańskiego siatkarza znów będziemy mogli podziwiać, podczas kolejnej edycji KMŚ. Już nie możemy się doczekać wielkich, sportowych emocji, które czekają nas jesienią 2018.

  • „To bardzo ważny element naszej układanki”
  • Matthew Anderson gra w Kazaniu od 2012 roku
  • Grając w Zenicie osiągnął praktycznie wszystko, co było do osiągnięcia

Szefowie aktualnego Klubowego Mistrza Świata – Zenitu Kazań – powoli kompletują skład na sezon 2018/19, w którym będą bronili tego najbardziej prestiżowego trofeum w klubowej siatkówce. Właśnie się dowiedzieliśmy, że jesienią do Polski przyleci Matthew Anderson. Jeden z najlepszych przyjmujących świata właśnie przedłużył trwający od 2012 roku kontrakt z rosyjską ekipą.

Ogłosił to światu poprzez wpis w serwisie Instagram.

– To bardzo ważny element naszej układanki – ocenił trener Zenitu, Władimir Alekno. – Zależało mi, aby pozostał z nami. Mając go w składzie jestem spokojniejszy o nasz poziom gry.

Anderson w barwach Zenitu wywalczył Klubowe MŚ, triumfował w Lidze Mistrzów, zdobył mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Rosji. Stał się siatkarzem kompletnym, który ma na koncie praktycznie wszystkie sukcesy.

Zenit – jako triumfator KMŚ z grudnia 2017 – oczywiście ma pewne miejsce w kolejnej edycji zawodów. Kto oprócz Andersona przyjedzie jesienią do Polski z tą ekipą. Czy Alekno będzie miał do dyspozycji Wilfredo Leona? Wedle doniesień dziennikarzy z całego świata, przyszłość przyszłego reprezentanta Polski właśnie się waży. Leon waha się między kontynuacją gry w Zenicie, a ofertą z Włoch. Co wybierze? Podąży drogą Andersona? Odpowiedź pewnie poznamy już wkrótce.

Facebook