Aktualności

Zenit Kazań

Najlepsi siatkarze Memoriału Wagnera zagrają podczas Klubowych Mistrzostw Świata

Earvin Ngapeth, Maksim Michajłow czy Artur Szalpuk – oni wszyscy na przełomie listopada i grudnia 2018 znów będą czarowali polską publiczność. Czarowali swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami.

  • „Uwielbiam grać w Polsce. Tutaj zawsze jest wszystko doskonale zorganizowane, a kibice znają się na siatkówce”
  • Le Roux liczy na rewanż na przełomie listopada i grudnia
  • Szalpuk MPV Memoriału Wagnera. A może tak MVP Klubowych MŚ?

Rozegrany w ostatni weekend (24-26.08.2018) w Krakowie Memoriał Wagnera ściągnął do Tauron Areny kilka największych gwiazd światowej siatkówki. Gwiazd, które wkrótce obejrzymy w ramach Klubowych Mistrzostw Świata. Przypomnijmy, że te zawody po raz drugi z rzędu odbędą się w naszym kraju, w dniach 25.11.-2.12.2018. – Świetnie – przyznał Artem Wolwicz. – Uwielbiam grać w waszym kraju. Tutaj zawsze jest wszystko doskonale zorganizowane, a kibice znają się na siatkówce. Czego więcej trzeba?

Wolwicz to jeden – z pięciu – zawodników Zenitu Kazań. Zenit to ubiegłoroczny triumfator klubowego mundialu, więc jego udział w KMŚ 2018 jest pewny. Obok 28-letniego środkowego nad Wisłę przyjadą: Aleksandr Butko, Aleksiej Werbow, Maksim Michajłow i Earvin Ngapeth. Szczególnie na grę tego ostatniego czekają polscy kibice. Francuz to jeden z najlepszych siatkarzy świata. A w kategorii niekonwencjonalnych zagrań nie ma sobie równych.

Całkiem liczną ekipę podczas Memoriału Wagnera miała również Skra Bełchatów. Aktualny mistrz Polski (dzięki temu tytułowi ma również pewne miejsce podczas KMŚ) oddelegował do reprezentacji aż trzech graczy: Artura Szalpuka, Jakuba Kochanowskiego i Grzegorza Łomacza. Ten pierwszy dodatkowo zgarnął najcenniejszą nagrodę Memoriału – tytuł MVP (najlepszego gracza turnieju). Kochanowski został wybrany „najlepszym blokującym”. No i najważniejsze: polscy siatkarze wygrali drużynowo cały Memoriał!

Przed krakowską publicznością zaprezentował się również Kevin Le Roux. Francuski siatkarz przyjedzie za kilka tygodni do Polski, jako zawodnik aktualnego mistrza Ameryki Południowej – Sady Cruzeiro. – Świetnie, będę miał okazję do małego rewanżu, bo Memoriał nie poszedł mnie i mojej drużynie najlepiej – stwierdził. – Mam nadzieję, że z Sadą podczas KMŚ zajdziemy przynajmniej do finału.

Facebook