Aktualności

Odsłaniamy karty #2: podczas KMŚ 2018 w Polsce zagra człowiek-orkiestra

Kilka dni temu oficjalnie ogłosiliśmy, że podczas Klubowych Mistrzostw Świata 2018, które odbędą się w dniach 25.11.-2.12. w Polsce, wystąpi Zenit Kazań. Dzisiaj z przyjemnością dodajemy kolejnego uczestnika: brazylijską Sadę Cruzeiro. Razem z jednym z najbardziej uniwersalnych zawodników świata – Taylorem Sanderem.

  • Siatkarze Sady zdobyli tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej w Ameryce Południowej.
  • Ekipa z Cruzeiro pozyskała Taylora Sandera, który w KMŚ 2017 wywalczył srebro w barwach Cucine Lube Civitanova.
  • „On potrafi zaatakować nawet w niewyobrażalnie trudnych sytuacjach, potrzebujemy go” – ocenił nowy nabytek trener Brazylijczyków, Marcelo Mendez.

– Mamy już oficjalne potwierdzenie ze strony Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) – mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. – Sada Cruzeiro jest drugim, po Zenicie Kazań, uczestnikiem tego najbardziej prestiżowego klubowego turnieju siatkarskiego na świecie. Bardzo się cieszę z przyjazdu Brazylijczyków, którzy przecież od lat są w ścisłej, światowej czołówce.

Przypomnijmy, że podczas KMŚ 2017 Sada zdobyła brązowy medal, pokonując w meczu o 3. miejsce bełchatowską Skrę. Największą gwiazdą Sady w sezonie 2018/19 powinien być Taylor Sander. Amerykanin to nowy nabytek ekipy z Brazylii. Jeszcze przed rokiem wystąpił podczas klubowego mundialu w ekipie Cucine Lube Civitanova. Teraz przyjedzie w barwach kolejnego świetnego zespołu.

Sander to wciąż młody siatkarz (ma 26 lat), który ma już jednak na koncie sporo sukcesów. Jest brązowym medalistą igrzysk olimpijskich (2016). złotym medalistą Pucharu Świata (2015) oraz Ligi Światowej (2014), do tego dorzucił też sporo sukcesów klubowych: srebro KMŚ (2017), srebro ligi włoskiej (2018) czy srebro Ligi Mistrzów (2018). Nie jest przesadnie wysoki (196 cm), ale dzięki temu sprawdza się doskonale w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. – To kompletny zawodnik, który jest doskonały zarówno w przyjęciu, jak i ataku, a przecież i jego blok jest doskonały – ocenił trener Sady, Marcelo Mendez. – Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się go pozyskać.

Zresztą, sami przekonajcie się, co potrafi amerykański siatkarz, którego już jesienią 2018 będziemy mogli podziwiać w Polsce.

Jeszcze nie wiemy, kto będzie drugim stranieri w zespole Sady. Miał nim być doskonały blokujący – Simon. Wydaje się jednak, że ostatecznie odejdzie z Brazylii i zagra w lidze włoskiej. W jego miejsce brazylijscy działacze zapewne pozyskają obcokrajowca. Kto nim będzie? Na razie nie wiadomo.

Facebook