Aktualności

Odsłaniamy karty #3: siatkarze z Iranu mają miejsce w KMŚ 2018

Mimo niepokojących doniesień w sprawie niepewnej przyszłości zespołu z Teheranu, jest oficjalne potwierdzenie, że siatkarze Sarmayehu wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2018, które zostaną rozegrane w dniach 25.11.-2.12.2018 w Polsce.

  • W ekipie z Iranu nie ma już Łukasza Żygadły, który wrócił do polskiej ligi
  • „Mamy potwierdzenie ze strony FIVB, że Sarmayeh Teheran, jako mistrz Azji, zagra podczas klubowego mundialu”
  • Sarmayeh zadebiutował w KMŚ przed rokiem, w 2017 roku

– Udział w klubowym mundialu 2017 był dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Tym bardziej, że trafiliśmy do znacznie trudniejszej grupy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko dalej mocno pracować. Za rok postaramy się wrócić silniejsi – z optymizmem w głosie ocenił występ podczas KMŚ 2017 trener Sarmayehu Bank VC Teheran, Mostafa Karkhaneh.

W ostatnim okresie pojawiło się sporo spekulacji medialnych, że z irańskiego klubu wycofał się sponsor i przyszłość stoi pod wielkim znakiem zapytania. Mówiło się nawet o tym, że zespół przestanie istnieć. Jedno jest pewne – z Teheranu odszedł Łukasz Żygadło, który wrócił do PlusLigi i w przyszłym sezonie zagra w barwach Stoczni Szczecin.

– Mam na biurku oficjalne potwierdzenie ze strony Międzynarodowej Federacji Siatkówki, że Sarmayeh, jako mistrz Azji, zagra w turnieju dla najlepszych klubowych ekip świata, który organizujemy w Polsce, jesienią 2018 – mówi Tomasz Cieślik, prezes Professional Sports Events, organizatora FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. – To jest dla mnie wiążąca decyzja. Tak więc na dzisiaj sytuacja jest taka, że czekamy na siatkarzy Sarmayehu.

Zenit Kazań, Sada Cruzeiro i Sarmayeh Bank VC Teheran – to uczestnicy KMŚ 2018. Wkrótce kolejne ekipy.

Facebook