Aktualności

Sada Cruzeiro myśli o wzmocnieniach. Trwają rozmowy

Trzykrotny Klubowy Mistrz Świata (2013, 2015 i 2016) poważnie myśli o odzyskaniu najważniejszego tytułu w klubowej siatkówce – już jesienią 2018. Dlatego w zespole dojdzie do przetasowań personalnych. Kto wzmocni brazylijski zespół?

  • Zaledwie trzech siatkarzy z sezonu 2017/18 może czuć się bezpiecznie
  • Na liście zainteresowań znaleźli się m.in.: Georg Grozer oraz Taylor Sander
  • Co się stanie z Yoandry Lealem?

Brazylijskie media informują, że kibiców Sady Cruzeiro czeka gorące, transferowe lato. Zespół, który nie obronił podczas turnieju w Polsce tytułu KMŚ, ale jednocześnie ma już zapewniony start w kolejnej edycji, dokona kilku poważnych zmian. – Robertlandy Simon, Isac Santos oraz Rodrigo Leao, ta trójka ma raczej pewne miejsce w składzie na kolejny sezon – poinformował serwis „World of Volley”.

Prawdopodobne, że szefowie Sady nie dojdą do porozumienia z Yoandry Lealem (ma odejść do Cucine Lube Civitanova) oraz Evandro Guerrą. Tego drugiego ma zastąpić Goerg Grozer. Świetny, niemiecki atakujący występuje obecnie w rosyjskim Biełogorie Biełgorod, ale przypomnijmy, że w latach 2010-12 grał na polskich parkietach (Asseco Resovia). Polscy fani z pewnością nie mieliby nic przeciwko, aby ponownie zobaczyć tego atakującego w naszym kraju – podczas KMŚ 2018.

Gdyby jednak nie doszło do porozumienia, w odwodzie zostaje jeszcze Taylor Sander – siatkarz Lube. Amerykanin zastąpiłby wówczas Leala. Tak czy siak zabraknie miejsca dla argentyńskiego rozgrywającego – Nicolasa Uriarte. W Brazylii obowiązuje limit dwóch obcokrajowców. Jednym jest Simon, drugim będzie ktoś z dwójki: Grozer-Sander. Szefowie Sady zdecydują się być może powierzyć rolę Uriarte Fernando Krelingowi (obecny rezerwowy rozgrywający). Jego zastępcy szukaliby na krajowym rynku.

Sporo mówi się również o powrocie do Sady (obecnie gra we włoskim Diatec Trentino) środkowego bloku – Edera Carbonery.

 

 

Facebook