Aktualności

Sada Cruzeiro zagra podczas Klubowych Mistrzostw Świata 2018!

Brazylijscy siatkarze zdobyli tytuł najlepszej ekipy Ameryki Południowej i tym samym wywalczyli udział w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata, które odbędą się po raz kolejny w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

• Sada Cruzeiro po raz piąty wygrała najważniejszy turniej w Ameryce Płd.
  • „Zagraliśmy perfekcyjnie, w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, w każdym!”
  • To już trzydziesty (!) tytuł Sady – w różnych turniejach – od 2010 roku

Siatkarze Sady Cruzeiro są drugim – obok Zenitu Kazań (obrońca tytułu KMŚ) – zespołem, który zapewnił sobie udział w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata. Podopieczni Marcelo Mendeza wygrali w ostatni weekend (4.03.2018) turniej finałowy Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej. Zrobili to w sposób przekonywujący. Wygrali wszystkie cztery spotkania, stracili zaledwie jednego seta. – Nie było na nas mocnych – cieszył się po triumfie argentyński szkoleniowiec.

W wielkim finale Sada pokonała 3:0 argentyńskiego rywala – Lomas Voley. Tym samym brazylijscy siatkarze sprawili urodzinowy prezent Filipe Ferrazowi, który 1 marca skończył 37 lat. – Marzyłem o takim właśnie prezencie – mówił na gorąco. – Ogromnie się cieszę, że pod koniec roku przyjedziemy do Polski i będziemy walczyli o odzyskanie tytułu najlepszej drużyny świata, który zabrali nam kilka miesięcy temu zawodnicy Zenitu Kazań.

Oto cały finał Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

– Jestem zadowolony ze swojego występu, ale trzeba podkreślić, że jako zespół zagraliśmy perfekcyjnie, w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, w każdym! – mówił po spotkaniu Leal, który został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju.

MVP turnieju został wybrany Robertlandy Simon, który kilka miesięcy temu był wybrany jednym z dwóch najlepszych środkowych turnieju finałowego Klubowych Mistrzostw Świata.

Zenit Kazań, Sada Cruzeiro… Czekamy na kolejnych uczestników KMŚ Polska 2018!

Klubowe Mistrzostwa Ameryki Południowej.
Finał
Sada Cruzeiro (Brazylia) – Lomas Voley (Argentyna) 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

Mecz o 3. miejsce
Personal Bolivar (Argentyna) – Montes Claros (Brazylia) 1:3 (30:28, 23:25, 23:25, 18:25)