Aktualności

Siatkarską jesień czas zacząć. Najpierw mundial, potem Klubowe Mistrzostwa Świata

W najbliższych tygodniach czeka nas potężna dawka siatkówki – na najwyższym możliwym poziomie. Już w najbliższą niedzielę (9.09.) rozpoczynają się mistrzostwa świata. A przecież niebawem, ani się obejrzymy, w Polsce zostanie rozegrany najbardziej prestiżowy turniej w siatkówce klubowej (KMŚ Polska 2018, 25.11.-2.12.).

  • 24 najlepsze reprezentacje walczą o złoto
  • „To jest nasz czas, naszej ukochanej dyscypliny”
  • Wielu zawodników z MŚ przyjedzie do Polski

Piekielnie mocni Rosjanie, technicznie bajeczni Brazylijczycy, jak zawsze świetni Francuzi, nieobliczalni Włosi, a może obrońcy tytułu sprzed czterech lat – Polacy… Siatkarscy kibice zastanawiają się, która z reprezentacji wygra rozpoczynające się w Bułgarii i we Włoszech mistrzostwa świata. Na parkietach tych krajów zaprezentują się aż 24 zespoły. Oto lista uczestników i podział na grupy.

Grupa A.
Argentyna, Belgia, Dominikana, Włochy, Japonia, Słowenia.

Grupa B.
Brazylia, Kanada, Chiny, Egipt, Francja, Holandia.

Grupa C.
Australia, Kamerun, Rosja, Serbia, Tunezja, USA.

Grupa D.
Bułgaria, Kuba, Finlandia, Iran, Polska, Portoryko.

Przez najbliższe trzy tygodnie siatkówka znajdzie się w samym środku zainteresowania w wielu krajach świata. – To jest nasz czas, naszej ukochanej dyscypliny – mówi trener Biało-Czerwonych, Vital Heynen. – To nasze święto.

W podobnym tonie wypowiada się opiekun Kanadyjczyków, Stephane Antiga. Trener, który w 2014 roku zupełnie niespodziewanie doprowadził Polskę do złotego medalu MŚ przekonuje: – nie ma lepszej okazji do popularyzacji siatkówki niż mistrzostwa świata. Wykorzystajmy swoje „pięć minut”. Pokażmy światu, że siatkówka jest piękna.

Zobacz zapowiedź MŚ.

Emocje, zacięte mecze, wysoki poziom sportowy, pełne trybuny. Raz na cztery lata cały, siatkarski świat spotyka się w jednym miejscu. 30 września przekonamy się, która z reprezentacji wywalczy tytuł mistrzowski. Wszelkie szczegóły mundialu można znaleźć TUTAJ >>

Na parkietach Bułgarii i Włoch pojawią się siatkarze, którzy kilka tygodni później – na przełomie listopada i grudnia – wezmą udział w kolejnym mundialu, tym razem klubowym. Przypomnijmy, że Klubowe MŚ odbędą się po raz drugi w Polsce. Wkrótce podamy szczegóły, w jakich miastach zagrają najlepsi siatkarze globu. Wiemy już na pewno, że do naszego kraju przyjadą zawodnicy Zenitu Kazań (obrońca tytułu sprzed roku) oraz Sady Cruzeiro (mistrz Brazylii oraz najlepszy zespół Ameryki Południowej). Zagrają również siatkarze Skry Bełchatów (mistrz Polski). Prawo do startu ma najlepszy klub Azji – Sarmayeh Teheran.

Pozostałe cztery miejsca zajmą drużyny zaproszone do rozgrywek przez organizatora KMŚ. Będą to zespoły prezentujące najwyższy, światowy poziom. W ich składach z pewnością spotkacie siatkarzy, którzy wystąpią podczas zaczynających się mistrzostw w Bułgarii i we Włoszech. Tym bardziej zapraszamy do uważnego śledzenia wydarzeń z mundialowych aren.

Facebook