Aktualności

Trening z ZAKSĄ, puchar KMŚ na wyciągnięcie ręki

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od wielkiego święta światowej siatkówki – Klubowych Mistrzostw Świata. Z tej okazji uczniowie opolskich szkół wzięli dziś (29 listopada) udział sportowym wydarzeniu „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” z udziałem zawodników ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz jako pierwsi zobaczyli oficjalne trofeum turnieju.

29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej Opole uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogli trenować z zawodnikami aktualnego Mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Rozgrzewkę ogólnorozwojową poprowadził Konrad Owczarek Wicemistrz Polski w skoku wzwyż, uczestnik Mistrzostw Europy w Barcelonie 2010. Natomiast w rolę trenerów wcielili się przyjmujący Rafał Szymura, atakujący Sławomir Jungiewicz oraz przyjmujący Kamil Semeniuk. Pod okiem kędzierzynian młodzi siatkarze doskonalili swoje umiejętności – precyzję i siłę zagrywki, odbicia, współpracę zespołową, a następnie wzięli udział w rywalizacji sportowej. Podczas treningu w rolę sportowca wcielił się również Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

W sportowej zabawie wzięło udział ponad 300 uczniów. Kto wie, może dla niektórych młodych zawodników to pierwszy krok do siatkarskiej kariery i za kilka lat zagrają podczas FIVB Klubowych Mistrzostwa Świata, podobnie jak ich dzisiejsi trenerzy i zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

W środę na uczestników spotkania „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” czekała jeszcze jedna niespodzianka. Jako pierwsi mogli zobaczyć oficjalne trofeum FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które rozpoczną się już 12 grudnia. Najlepsze drużyny świata rozstawione w grupie A, w tym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, będą rywalizowały w dniach 12-14 grudnia w Hali Sportowo-Widowiskowej Opole. Finał 16 i 17 grudnia w Krakowie.

Po zakończeniu spotkania „14 kroków do FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn” mieszkańcy Opola mogli obejrzeć trofeum turnieju w Ratuszu.

Facebook