Aktualności

Uczestnicy KMŚ Polska 2017 walczą o tytuł najlepszej drużyny w Europie

Zenit Kazań (Rosja), Cucine Lube Civitanova (Włochy), ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska) oraz Sir Safety Perugia (Włochy) – te cztery zespoły wystąpią w turnieju finałowym (12-13.05.2018) europejskiej Ligi Mistrzów. Pierwsze trzy ekipy wystąpiły w Klubowych Mistrzostwach Świata, które w grudniu 2017 odbyły się w Polsce.

  • Wyjątkowy turniej dla Wilfredo Leona
  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako kopciuszek
  • Rosjanie zorganizowali ten turniej, aby zwyciężyć

– Jedziemy do Kazania jako kopciuszek, ale kopciuszek wiele razy potrafił narozrabiać na salonach – przyznał w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski.

Polska ekipa zdaje sobie sprawę, że w gronie czterech czołowych ekip Starego Kontynentu – na papierze – wydaje się najsłabsza. Głównymi faworytami do końcowego triumfu są za to uważani gospodarze turnieju – Zenit Kazań. Zespół prowadzony przez Władimira Alekno pięć miesięcy temu został Klubowym Mistrzem Świata. Teraz czas na tytuł najlepszej ekipy w Europie?

W półfinale dojdzie do bardzo interesującej rywalizacji. W barwach Zenitu jeden ze swoich ostatnich meczów rozegra reprezentant Polski – Wilfredo Leon, który już niebawem dołączy do… Sir Safety Perugii, czyli rywala w walce o awans do finału LM. – Jestem nadal zawodnikiem Zenitu i zrobię wszystko, aby wygrać Ligę Mistrzów – Leon przeciął wszelkie domysły. – O sukcesach Perugii będę myślał dopiero wtedy, gdy przyjadę do Włoch.

– Myślę, że odchodząc będzie chciał zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Ostatnio jest w bardzo dobrej formie. To, co robi Zenit Kazań, to w dużej mierze zasługa tego zawodnika. Gdyby zajęli drugie miejsce, to byłaby sensacja. Na pewno zorganizowali po to ten turniej, żeby wygrać – zauważył w portalu polsatsport.pl, Ryszard Bosek.

Program Final Four Ligi Mistrzów.

Półfinały, 12.05.2018
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cucine Lube Civitanova (godz. 15), Sir Safety Perugia – Zenit Kazań (godz. 18).

Mecz o 3. miejsce
godz. 15, 13.05.2018

Finał
godz. 18, 13.05.2018

 

Facebook