Aktualności

Zenit Kazań: Ngapeth za Leona? Szykuje się transferowy hit

Aktualny Klubowy Mistrz Świata (Zenit Kazań wywalczył ten tytuł w grudniu 2017 r., w Polsce) najprawdopodobniej od nowego sezonu będzie musiał sobie poradzić bez Wilfredo Leona. Stąd poszukiwania godnego zastępcy.

  • Siatkarz o kubańskim rodowodzie gra w Rosji od 2014 roku
  • Wilfredo Leon postanowił zmienić klimat: ze srogiego-rosyjskiego, na słoneczny-włoski
  • Kogo zobaczymy w barwach Zenitu podczas Klubowych Mistrzostw Świata, które jesienią 2018 roku po raz drugi odbędą się w Polsce?

Od kilku tygodni jest niemal pewnym, że Wilfredo Leon odejdzie po obecnym sezonie (czyli latem 2018) z Zenitu Kazań. Reprezentant Polski – to informacje jeszcze nieoficjalne – porozumiał się z aktualnym liderem ligi włoskiej, Sir Safety Conad Perugia. Wkrótce Leon oficjalnie ma poinformować o tym fakcie opinię publiczną.

Mimo że nie ma jeszcze oficjalnej wiadomości – jak donoszą włoskie media – rosyjscy działacze szukają następcy. Swego czasu sporo mówiło się o Joandry Lealu, jednak najnowsze sygnały wskazują na ekscentrycznego Earvina Ngapetha. Francuski siatkarz prezentuje obecnie barwy włoskiej Modeny. Jego kontrakt obowiązuje do 2020 roku, ale Rosjanie są w stanie zapłacić Modenie „kwotę transferową”. Właśnie trwają rozmowy dotyczące ustalenia jej wysokości.

Ngapeth jest uznawany przez wielu fachowców za najlepszego przyjmującego świata. Ma jednak bardzo trudny charakter, często popada w konflikt nie tylko z trenerami, siatkarzami, ale także i prawem. Jeżeli Zenit znajdzie porozumienie z Modeną, to Francuz zaprezentuje się polskiej publiczności podczas Klubowych Mistrzostw Świata, które zostaną rozegrane jesienią 2018. Ekipa z Kazania – jako triumfator poprzedniej edycji – ma zagwarantowany udział w tym turnieju.

 

Facebook